Оржицька районна рада

Обговорили питання шкільної освіти в районі

Переглядів: 504

Сьогодні відбулося спільне засідання постійних комісій районної ради з питань освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту, молодіжної політики, фізичної  культури та спорту, з питань соціально-економічного розвитку району, підприємництва, бюджету та управління майном спільної власності територіальних громад району, Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради.

На порядок денний було внесено питання «Про надання освітніх послуг загальної середньої  освіти закладами освіти району та  особливості їх функціонування у 2018 році», з доповіддю по якому виступила начальник відділу освіти райдержадміністрації Наталія Стасенко. Зокрема, вона зазначила, що система загальної середньої освіти України  потребує докорінних змін. Відсутність ефективної політики соціально-економічної підтримки сіл призводить до масштабної депресії сільських територій та значного погіршення демографічної ситуації, що негативно  впливає на рівень освітніх послуг у сільських школах та якість  навчання.

Освіту в сільській місцевості, а значить і в Оржицькому районі, можна охарактеризувати наступними проблемними чинниками: велика кількість малокомплектних сільських шкіл, які забирають на утримання  левову частку бюджету, значна кількість дітей,  які навчаються за індивідуальними навчальними планами, низька наповнюваність класів не дає змоги розвивати в дітей такі важливі компетентності як ефективна комунікативна здатність, проактивність в умовах конкуренції, проблемою є і забезпечення закладів загальної середньої освіти кваліфікованими кадрами. Матеріально-технічна база шкіл дуже застаріла, не вистачає сучасних комп’ютерів, інтерактивних комплексів, сучасних кабінетів природничо-математичного циклу, лінгафонних кабінетів.

Окрім того,  аналіз народжуваності  по району за останні 5 років показує, що кількість дітей поступово зменшується, а від цього в подальшому залежить і наповнюваність шкіл.

Зважаючи на це утримання існуючої сьогодні мережі шкіл є непосильним тягарем для районного бюджету.

Тому є необхідність обговорити питання реорганізації Лукімської, Райозерської, Чутівської ЗОШ І-ІІІ ступенів і ЗОШ І-ІІ ступенів, Хорошківської, Чайківщинської, Онішківської – у ЗОШ І ступеня. Також Наталія Стасенко закликала сільських, селищних голів до проведення роз’яснювальної роботи серед громадськості щодо необхідності реформування  освіти в районі з тим, щоб у подальшому дії по оптимізації мережі шкіл не були несподіванкою для мешканців громад. З більш детальною інформацією про надання освітніх послуг загальної середньої  освіти закладами освіти району та  особливості їх функціонування у 2018 році ви зможете ознайомитися ТУТ.

Активну участь у обговоренні  питання взяли перший заступник голови РДА Мирослав Боговик, депутати районної ради Оксана Халява, Микола Чепа, Григорій Проценко, Круподеринський, Лукімський, Золотухинський, Плехівський сільські голови Валерій Житинський, Віктор Хорошко, Сергій Несен, Сергій Таран.

Головуючий на засіданні голова районної ради Володимир Козина зазначив, що процеси оптимізації освітньої мережі вимагають виваженості, конкретності, детального аналізу, а головне – глибокої роз’яснювальної роботи насамперед серед педагогічної та батьківської громадськості, адже мова йде не про закриття шкіл, а про створення нових, значно якісніших умов навчання. Робота буде спрямована, насамперед, на покращення надання освітніх послуг кожній дитині, а результатом стане висока якість знань наших випускників.

За результатами спільного засідання постійних комісій районної ради з питань освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту, молодіжної політики, фізичної  культури та спорту, з питань  соціально-економічного розвитку району, підприємництва, бюджету та управління майном спільної власності територіальних громад району, Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради прийняті відповідні рекомендації.

Наприкінці засідання голова районної ради Володимир Козина нагадав присутнім, що в районі триває благодійна акція  «Великодній кошик захиснику» та закликав до участі у її проведенні.

Прес-служба районної ради



« повернутися до списку новин