Оржицька районна рада

Продовжуються наукові дослідження на території НПП "Нижньосульський"

Переглядів: 572

Нещодавно на території НПП «Нижньосульський» та на прилеглих територіях (Оржицького та Семенівського р-н.,  Полтавської обл.) продовжували дослідження співробітники відділу паразитології Інституту зоології Національної Академії Наук України кандидати біологічних наук О.І. Лисицина та О. Б. Гребень.

Експедиція базувалась в еколого-просвітницькому центрі НПП «Нижньосульський» (с. Худоліївка). Організаційну допомогу в проведенні польових робіт надали адміністрація НПП, а також співробітники парку М.Л. Клєстов та М.І. Козлов.

Під час проведення польових досліджень здійснена наступна робота:

Проведено гельмінтологічне дослідження хребетних тварин (11 екз. мисливських птахів 9 видів, 4 екз. риб 4-х видів, 6 екз. земноводних 3-х видів. Зараженість гельмінтами загалом склала: птахів – 91% (знайдено трематоди, цестоди та нематоди); виявилися зараженими дві з чотирьох риб (цестоди, трематоди) та чотири з шести земноводних (трематоди, нематоди).

У р. Сула (на межі Хорольського та Оржицького районів) проведено гельмінтологічне дослідження безхребетних тварин наступних груп: ракоподібні – амфіподи (зараженість личинками трематод 25%) та ізоподи (зараженість личинками скреблянок 5%); п’явки (зараженість личинками трематод 49%); дротяники, личинки бабок та жуки виявилися вільними від гельмінтів.

За результатами досліджень встановлено, що гельмінтів, патогенних для свійських тварин або людини, не виявлено. Усі знайдені гельмінти є специфічними для диких тварин. Відмічена зараженість безхребетних тварин личинковими формами свідчить про місцеву циркуляцію гельмінтів та наявність складних паразитарних систем, що може розглядатися підтвердженням відносно задовільного стану біоценозів.

Щодо наслідків екологічної катастрофи на р. Сулі, що мала місце у червні цього року,  для кормової бази риб та водоплавних птахів, відмічаємо відносно низьку чисельність дрібних ракоподібних та водних молюсків, але достатню для її природного відновлення, повідомляє НПП «Нижньосульський»« повернутися до списку новин