Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Податкова попереджає: Не забудьте сплатити податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Переглядів: 630

Оржиця, податок, нерухоме майно, громадяниНе забудьте сплатити податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Громадяни цього року сплачуватимуть податок за власність, якою вони володіли у 2015 році. Кошти від сплати ними податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, надійдуть до місцевих бюджетів у розпорядження органів місцевого самоврядування.

В усіх країнах Європи і більшості країн світу цей податок існує і його сплачують громадяни. В Україні він сплачується в місцевий бюджет (тобто бюджет, де проживають громадяни, які володіють нерухомістю). Податок на нерухоме майно сплачують юридичні та фізичні особи відповідно до 266 статті Податкового кодексу України. Податок сплачується власниками об’єктів житлової та нежитлової нерухомості. 

Податковим кодексом передбачено типи об’єктів житлової і типи об’єктів нежитлової нерухомості. До житлової нерухомості відносять приватний житловий будинок, житловий будинок садибного типу, прибудову до  житлового будинку, квартиру,  кімнати у багатосімейних (комунальних) квартирах, дачний будинок, садовий будинок, котедж. До об’єктів нежитлової нерухомості, які є власністю громадянина, відносять, зокрема, будівлі готельні, будівлі офісні, гаражі та криті автомобільні стоянки, господарські (присадибні) будівлі - допоміжні (нежитлові) приміщення та інші.

Відповідно до  законодавства, кожний громадянин, який володіє  квартирою та/або будинком, має право на зменшення його бази оподаткування. Якщо це окрема квартира або декілька квартир – на 60 метрів квадратних. Для будинку (будинків) така пільга надається в розмірі 120 кв. метрів. Тобто, якщо площа всіх будинків (чи одного будинку) не перевищує 120 кв. метрів, то громадянин не сплачує податок. І для змішаних типів: якщо одночасно є і квартира, і будинок, загальна площа, яка підлягає оподаткуванню, зменшується на 180 кв. метрів.

Органам місцевого самоврядування надані повноваження щодо встановлення пільг та ставок оподаткування податком на нерухоме майно. По більшості рішеннях органів місцевої влади території обслуговування Лубенської ОДПІ допоміжні споруди: і сарайчики, і літні кухні,  і погреби (все, що стосується господарських (присадибних) будівель, допоміжних (нежитлових) приміщень фактично звільнені від оподаткування.

Кодексом передбачено, що ставки податку на 2015 рік для житлової нерухомості встановлюються на рівні до 2 відсотків, від розміру мінімальної заробітної плати (станом на 1 січня звітного року), за кожний квадратний метр, який перевищує надану пільгу. Для нежитлової нерухомості на 2015 рік ставка податку  до 1 відсотка. Тобто при сплаті податку у 2016 році береться до уваги мінімальна заробітна плата, яка була встановлена на 1 січня 2015 року – 1218 гривень.

Податок нараховує державна податкова інспекція за місцем проживання громадянина, незалежно від місцезнаходження об’єктів його житлової або нежитлової нерухомості. Такі нарахування проводяться контролюючими органами на місцях і кожному громадянину надсилається або вручається відповідне податкове повідомлення-рішення про суму нарахованого податку, до цього документу додається квитанція та повідомлення про сплату податку з реквізитами для його сплати. 

Для проведення звірки даних щодо площі, яка підлягає оподаткуванню, отримання квитанції на сплату податку, а також, в разі виникнення інших питань щодо оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від  земельної ділянки, просимо звертатись до Центрів обслуговування платників  головного офісу Лубенської ОДПІ та відділень (при собі мати документ, що засвідчує особу) .

Відділ організації роботи Лубенської ОДПІ

Зареєстровано близько 11 тисяч платників

На кінець червня Лубенською ОДПІ обліковано 11019 платників податків, з яких 7343 – фізичних осіб та 3676 – юридичних осіб. Впродовж січня – червня взято на облік 575 платників, в.т.ч. 443 фізичних особи-підприємці та 132 юридичних особи. Про це повідомили у відділі обслуговування платників.

Впродовж 6 місяців 2016 року платники податків Лубенської ОДПІ внесли до державного та місцевих бюджетів 455,1 млн. грн.

Відділ організації роботи Лубенської ОДПІ

14 письмових звернень розглянуто Лубенською ОДПІ

За 6 місяців 2016 року надійшло і розглянуто на 7 звернень більше, ніж за відповідний період 2015 року. Громадяни зверталися з питань проведення контрольно – перевірочної роботи, плати за землю, стосовно реєстрації та обліку платників податків, щодо єдиного податку, виконання судових рішень, заборони обробки персональних даних та сплати податку з доходів фізичних осіб.

За січень-червень 2016 року  надійшло 1 колективне звернення (4 громадяни) щодо правильності використання суб’єктом господарювання підземних вод для виготовлення  підакцизних товарів.

Відповіді на усі звернення громадянам надані у встановлені законодавством терміни з відповідними роз’ясненнями.

За відповідний період 2016 року на особистих прийомах розглянуто 5 звернень громадян. Графік особистого прийому громадян керівництвом та посадовими особами структурних підрозділів Лубенської ОДПІ, а також інформація щодо запису на особистий прийом до посадових осіб розміщена в Центрох обслуговування платників ОДПІ, відділень та на суб-сайті територіальних органів ГУ ДФС у Полтавській області.

Зокрема, запис на особистий прийом до керівництва Лубенської ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області проводиться в робочі години за адресою м.Лубни вул. Я.Мудрого, 21 секція 7 або за телефоном (05361) 73369.

Відділ організації роботи Лубенської ОДПІ

« повернутися до списку новин