Оржицька районна рада

НА ОРЖИЧЧИНІ ВІДКРИТО СІМЕЙНУ ФЕРМУ

Переглядів: 426

Оржиччина, Денисівка, сімейна фермаЦими днями відбулося урочисте відкриття сімейної ферми європейського зразка у с. Денисівка Оржицького району (родина Сергієнко/Шаповаленко) та у с. Сухорабівка Решетилівського району (родина Жванко).

Дані сімейні ферми створюються за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України. Вони створені на базі домогосподарств членів сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК) «Молочний Світанок», кожна із яких розрахована на 20 голів ВРХ. Завдяки цьому планується стабільне виробництво і постачання молока першого ґатунку.

З початку впровадження Проекту USAID/Партнерство заради інновацій: «Розвиток сімейних ферм, об’єднаних в сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи», у створення сімейних ферм родин Сергієнко/Шаповаленко та Жванко було інвестовано більше 900,0 тис. грн.

Завдяки покращенню умов утримання тварин, а саме: автоматичній системі поїння корів, якісним системам вентиляції повітря та освітлення, автоматизованому доїнню, а також застосуванню гумових килимків для комфорту тварин, продуктивність поголів’я ферм зросте як мінімум на 15-25%. Дані поліпшення нададуть змогу родині, навіть утримуючи більшу кількість корів, зменшити загальні витрати часу на роботу у господарстві. Завдяки збільшенню об’ємів заготівлі молока та підвищенню його якості, родини зможуть суттєво підвищити власні доходи.

Сімейні ферми родин Сергієнко/Шаповаленко та Жванко отримали в рамках Проекту декілька високопродуктивних нетелей. Родина Сергієнко/Шаповаленко стала учасниками обласної Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року і отримають компенсацію за придбану доїльну установку та кормоподрібнювач.

До червня 2017 року у рамках даного Проекту на Полтавщині планується завершити будівництво 5-ти сімейних ферм.

Власники сімейних ферм, створених у рамках проекту, використовуючи надійний канал збуту виробленої молочної продукції, справедливу ринкову ціну, можливість підвищити рівень знань та навичок, також стануть навчальними майданчиками для інших потенційних сімейних фермерів Полтавської області.« повернутися до списку новин