Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Мінфін: порядок фінансування освіти і медицини в наступному році залежатиме від Верховної Ради України, Уряд позиції не змінює

Переглядів: 484

Оржиця, районна рада, бюджет, освіта, медицина. Звернення, УрядНаміри Уряду внести зміни до Бюджетного кодексу України скеровані на те, що  освітня субвенція з Державного бюджету України місцевим бюджетам, з якої фінансуються державні та комунальні загальноосвітні навчальні, медичні заклади, у 2017 році відповідно до запропонованих змін до Бюджетного кодексу України має спрямовуватися виключно на заробітну плату викликали занепокоєння бюджетників і органів місцевого самоврядування.

На сьогоднішній день з  субвенції фінансуються усі поточні видатки, а саме: заробітна плата педагогічних, медичних та технічних працівників, оплата комунальних послуг, енергоносіїв та харчування. У наступному 2017 році Кабінет Міністрів України пропонує утримувати приміщення шкіл та технічний персонал коштом місцевих бюджетів. Крім того, якщо у попередні роки кошти освітньої субвенції можна було використовувати  на капітальні видатки (за умови, що покрито усі поточні видатки),то у запропонованих змінах до Бюджетного кодексу, така можливість відсутня.

Ще однією непосильною ношею для місцевих бюджетів є оплата комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я.

У сьогоднішніх реаліях  абсолютно неприпустимим є  передача на місцевий рівень утримання технічних працівників у загальноосвітніх навчальних закладах та оплати комунальних послуг, зважаючи на зростання цін на енергоносії. Фінансова спроможність місцевих бюджетів утримувати свої школи буде недостатньою.

Ще однією непосильною ношею для місцевих бюджетів є оплата комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я. Ми не маємо права ризикувати життям людей  через відсутність необхідного бюджетного ресурсу на місцевому рівні.

Зазначені пропозиції Кабінету Міністрів України можуть поставити під ризик існування всієї системи освіти та охорони здоров’я в Україні.

Виходячи з цього депутатами районної ради було підготовлено і проголосоване  Звернення депутатів Оржицької районної ради  до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо цього.

Розглянувши за дорученням Кабінету Міністрів України цього звернення Мінфін без вникнення в суть проблеми фактично дав відписку наступного змісту:

Прес-служба районної ради

« повернутися до списку новин