Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Звіт про виконання трудового контракту директора Оржицького районного історичного музею за 2017 рік

Переглядів: 388

У 2017 році робота Оржицького районного історичного  музею здійснювалася згідно Закону України «Про музеї та музейну справу» і була спрямована на ознайомлення жителів і гостей краю з історією і культурою Оржиччини.

Водночас низка масових заходів дозволила показати наш край в контексті загальноукраїнської історії та культури. Проводилися оглядові і тематичні екскурсії, надавалися індивідуальні консультації, велася  співпраця з громадськістю.

Протягом цього року музей працював по підготовці та висвітленню знаменної дати в житті українського народу -100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та розвитку і утвердженню незалежності держави на сучасному етапі.

Адже Українська держава є продовжувачем національних традицій, сформованих під час Української революції 1917 – 1921 років.

Відповідно до цього було розроблено заходи по відзначенню 100-річчя подій Української революції. Виконуючи їх, були проведені тематичні екскурсії: «Українська революція і її історичне значення», «100-річчя створення Уряду Центральної Ради», «Історичні віхи державності України», «Наші земляки на сторожі рубежів Вітчизни» та інші.

Організована виставка, присвячена першому президенту України М.С.Грушевському «Видатний державний діяч, історик України». Підготовлено  лекції на цю тематику: «Роль М.С. Грушевського як історика і політика у становленні Української держави», «Історична роль Універсалів Центральної Ради», «Воїни. Історія Українського війська», які використовувались під час проведення тематичних екскурсій для жителів району.

Зібрано і систематизовано пошуковий матеріал про події Української революції 1917-1921 року і антитерористичної операції на Сході країни.

Створено експозицію «Історія  державності України».

Організовувалися  екскурсії, виставки, зустрічі та походи по місцях бойової Слави  до історичних дат в житті країни.

Так, наприклад, до Дня Перемоги була проведена екскурсія на тему «Героїзм і мужність наших земляків на фронтах Другої світової війни, до Дня Незалежності – «Етапи державності України», до Дня Українського добровольця організована виставка «З Україною в серці». В пам'ять жертв політичних репресій – екскурсія «Оржичани реабілітовані історією».

Музей взяв участь  у проведенні обласного огляду-конкурсу «Міцна родина – сильна Україна». Особлива увага акцентувалась на патріотичному виховані молоді. З цією метою музейна рада використовувала різні форми і методи роботи. Зокрема тематичні екскурсії, уроки мужності, історичні години.

В історичному залі оформлено постійно діючу виставку «Слава героям – синам України». В центрі уваги фото героїв-оржичан, учасників АТО Рябка Максима та Конопльова Андрія, які полягли в боях за незалежність України.

Презентувалися фотодокументальні виставки: «Ми пам'ятаємо  Вас, Небесна сотня», «Наші земляки – учасники АТО», «Гордість нашого району». На тему «Воїн – захисник Батьківщини» проведена зустріч учасників АТО, наших земляків з молоддю райцентру.

Практикувалися сімейні екскурсії, більшість яких  організовувались під час шкільних та літніх канікул. Для юного та старшого покоління проводились оглядові і тематичні  екскурсії: «Сімейні традиції, свята і звичаї», «Народні промисли України», «Інтер’єр української хати».

Екскурсія під назвою «Пам'ять жива» була проведена в травні цього року для сімей Матюшенків з Чорнобаївщини та Мурманська. В ході заходу гості ознайомились з місцевістю селища, де в грізний 1941 рік їхній батько брав участь у кровопролитних боях з гітлерівцями.

Робота музею неодноразово висвітлювалась  в засобах  масової інформації. Зокрема в районній газеті «Оржицькі вісті» опубліковано статті «Підсумковий урок з історії рідного краю», «Пам'ять жива», «Їх імена на карті Оржиччини»,  «В пам'яті поколінь» та інші.

За рік в музеї проведено  76   екскурсій, з них 28 тематичних, 48  оглядових,  3 походи по місцях бойової Слави. Музей відвідало 759 осіб.

До основного фонду музею надійшло    96   предметів. Серед них    29 речових,     14 писемних і   53 фотодокументи.

Працівники музею систематично  відвідують обласні семінари з питань краєзнавства, конференції, присвячені  ювілеям видатних людей України.

Беруть участь у масових заходах. Це в першу чергу відзначення пам’ятних дат як в житті країни, так і району. Організовують виїзні виставки, ознайомлюють жителів  з історією рідного краю.

Підсумовуючи роботу музею, слід виділити основні напрями його діяльності, які важливі і на перспективу. Це в першу чергу показ і пропагування державності України, історичного значення Української революції 1917-1921рр. та виховання патріотизму на прикладах мужності і героїзму учасників бойових дій ІІ світової війни та антитерористичної операції на Сході України.

Відповідно до цього і планується робота музею на 2018 рік.

 

 

« повернутися до списку новин