Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Із сесійної зали районної ради: ситуація із зайнятістю населення в районі залишається складною

Переглядів: 513

Оржиця, районна рада, сесія, безробіттяВитяг із звіту  директора Оржицької районної філії Полтавського обласного центру зайнятості  Валерія Кирпаня на двадцятої сесії районної ради сьомого скликання від 18 жовтня ц.р. «Про виконання Програми зайнятості населення Оржицького району на 2013-2017 роки у 2017 році».

…Програма зайнятості населення Оржицького району  на 2013-2017 роки була розроблена на виконання рішення Ради регіонів від 25 грудня 2012 року і у відповідності статті 18 Закону України “Про зайнятість населення” та статті 24 Закону України “Про місцеві державні адміністрації”.

В основу програми ввійшли показники економічного та соціального розвитку району, прогнозні критерії формування економічної ситуації у 2013-2017 роках, враховано динаміку процесів, що відбуваються на ринку праці району, результати моніторингу діяльності ринкоутворюючих  підприємств і організацій щодо перспективності  розвитку, а також пропозиції щодо стабілізації ситуації в сфері зайнятості населення структурних підрозділів райдержадміністрації,  територіальних  органів міністерств та інших центральних органів  виконавчої влади, районного центру зайнятості, профспілкових організацій та об’єднання роботодавців.

Реалізація заходів програми здійснювалася на засадах соціального партнерства та з урахуванням динаміки розвитку локального ринку праці.

Так чисельність незайнятих громадян, яким надавалися послуги державною службою зайнятості протягом 9 місяців 2017 року (з урахуванням перехідних) становить 2229 осіб. В порівнянні з минулим роком кількість користувачів послуг центру зайнятості зменшилася на 14,7%. Працевлаштовано незайнятих громадян з числа безробітних за сприяння державної служби зайнятості  567 осіб. В тому числі працевлаштовано 168 жінок, 163 особи з числа молоді, 194 особи старше 45 років. В минулому році, за такий же період, було працевлаштовано менше на 72 осіб. Чисельність незайнятих громадян, які проходили професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації за  сприяння державної служби зайнятості становить 179 осіб, закінчили навчання 163 особи, з яких 136 працевлаштовані відразу після завершення навчання. Такі цифри вказують на значне підвищення конкурентоспроможності на ринку праці безробітними у разі підвищення кваліфікації.

Брали участь у оплачуваних громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру 405 осіб. Безробітними відпрацьовано 51056 люд-год. на користь громади. На виплату заробітної плати працівникам, які були залучені до громадських робіт використано 1287 тис.грн., з яких 774 тис.грн. це кошти місцевих бюджетів. Також до організації тимчасових робіт було залучено кошти суб’єктів господарювання та кошти Гранту.

Станом на 01.10.2017 року на обліку в службі зайнятості перебуває  864 особи, що на 11,2, %  менще від відповідного рівня минулого року.

З метою пом’якшення ситуації на ринку праці та соціального захисту від безробіття протягом звітного періоду здійснювалися заходи активної політики зайнятості.

Працевлаштування громадян стримується обмеженою потребою підприємств, установ і організацій у працівниках.

Навантаження на одне вільне робоче місце станом на 01.10.2017 року складає 36 чол. Таке навантаження є одним з найвищих по області. Саме цей показник має найбільш негативний вплив на формування ринку праці району. Дуже низька кількість вакансій зумовлена як загальнодержавними процесами на ринку праці, зокрема проявами економічної нестабільності, так і локальними процесами. Серед локальних процесів найбільш вагомими залишаються процеси об’єднання суб’єктів господарювання в корпоративні системи та розвиток техніки та технологій пов’язаних із сільськогосподарським виробництвом.

Районним центром зайнятості активізовано роботу в напрямку підтримки підприємницьких ініціатив населення. Так за 9 місяців 2017 року для безробітних громадян було проведено 57 семінарів з тематики, які стосуються питань провадження підприємницької діяльності, в яких взяли участь 344 особи.

Постійно зростає питома вага безробітних у загальній чисельності незайнятого населення, яке перебуває на обліку у службі зайнятості. Із безробітних 91,1% отримують допомогу по безробіттю.

Протягом 9 місяців 2017 року служба зайнятості активно співпрацювала з соціальними партнерами для спільного вирішення проблемних питань зайнятості. Проведено 42 семінари-наради з роботодавцями району з різних питань. Це дало змогу більш докладно та ефективно донести до роботодавців інформацію про послуги, які надає служба зайнятості роботодавцям та досягти більш тісної співпраці з роботодавцями для покращення ситуації на ринку праці району.

Значна частина громадян, які перебували на обліку в центрі зайнятості, це особи віком до 35 років. Їх чисельність складає 32,4 % від загальної кількості громадян, які перебували на обліку в центрі зайнятості протягом року. Постійно на цю категорію громадян зверталася особлива увага, адже це найбільш продуктивний вік. Окрім того ці громадяни залучалися і на оплачувані громадські роботи, і на професійне навчання.

За звітний період до центру зайнятості за пошуком роботи звернувся 71 інвалід. Цим особам запропоновано повний спектр послуг, які надає служба зайнятості, 2 особи проходили профнавчання, 9 осіб працевлаштовані.

На сьогодні важливою проблемою, що стоїть перед центром зайнятості, є трудова адаптації демобілізованих учасників АТО. Станом на 1 жовтня 2017 року на обліку в центрі зайнятості перебуває 7 таких осіб. Започатковано організацію зустрічей з цією категорією безробітних у форматі «Центр під одним дахом». Вдячний за активну участь у цих заходах соціальним партнерам.

Важливим напрямком роботи щодо виконання заходів районної програми зайнятості є і профорієнтаційна робота, зокрема з учнівською молоддю. Протягом 9 місяців 2017 року профорієнтаційними послугами Оржицького районного центру зайнятості скористались 954 учні ЗОШ району, яким було надано 1056 профорієнтаційні послуги. В рамках профорієнтаційної роботи за 2017 рік було проведено:

•             8  профорієнтаційних  уроків для учнівської молоді шкіл району, в яких взяли участь 350 осіб.

•             2 заходи «Ярмарок професій»,  які  відвідали 260 учнів. Однією з переваг такого виду заходів перед іншими є те, що вони включають у себе не тільки доволі немало насиченої інформації про те ким бути, як знайти головну справу свого життя, а й дають можливість дізнатись як та чим живуть студенти презентованих навчальних закладів

•             2 заходи  «День відкритих дверей центру зайнятості» для випускних класів  ЗОШ І – ІІІ ступенів району, в якому взяли участь 40 учнів

•             1 профінформаційний груповий захід для молоді, у тому числі учнівської з метою популяризації робітничих професій, в якому взяли участь 15 осіб

За 9 місяців 2017 року проведено профорієнтаційної роботи з використанням програмно-апаратних комплексів для професійної орієнтації молоді – 4 заходи та охоплено 194 учні.

Серед проблемних питань залишається високий рівень нелегальної зайнятості серед працівників району. З метою стабілізації цього напрямку роботи у 2017 році активізовано роботу районної робочої групи.

Не знайшлося у 2017 році бажаючих отримати компенсацію єдиного внеску за працевлаштування безробітних з числа соціально вразливих громадян, а також компенсацію понесених витрат на оплату праці працевлаштованих безробітних з числа внутрішньо-переселених осіб. Тому звертаюся до роботодавців, які вміють рахувати свої гроші, звернути увагу на таку можливість.

Як бачимо, реалізація заходів районної програми зайнятості дає свої результати. Але зважаючи на досить напружену ситуацію на ринку праці вважаємо за необхідне продовжувати реалізацію напрацьованих механізмів та заходів в подальшому.

Прес-служба районної ради

« повернутися до списку новин