Оржицька районна рада

Звіт про виконання трудового контракту директора Лазірківського зонального будинку культури за 2017 рік

Переглядів: 679

У 2017 році робота ЗБК була спрямована на покращення роботи галузі та якості проведення культурно мистецьких заходів, з метою забезпечення духовного розвитку і змістовного дозвілля селян, естетичного виховання молоді, охорони і збереження культурної спадщини.

Працівники ЗБК дотримуються норм посадових інструкцій, розроблених та затверджених Оржицьким районним відділом культури і туризму.

В Лазірківському зональному будинку культури діють такі художні колективи:

1.Народний аматорський гурт «Барви», кер.В.Литвиненко

2.Аматорський хор «Оберіг», кер. М.Рекало

3.Вокальний жіночий ансамбль «Чарівниця», кер.І.Шаповал

4.Фольклорний ансамбль «Лазірчанка», кер.В.Литвиненко

5.Вокальний чоловічий ансамбль, кер.М.Рекало

6.Троїста музика, кер. М.Рекало

Крім того в ЗБК діє драматичний гурток (кер.Т.Ільченко) та дитячий вокальний гурток (керівник В.Литвиненко).

З часу створення, колективи беруть активну участь у всіх концертах та заходах.

На жаль, в Будинку культури майже немає колективів інструментального жанру. Причина більше полягає в тому, що вони  не забезпечені музичними інструментами, та і фахівців музичної справи стає все менше.

Колективи ЗБК вже вкотре беруть участь у святах, які проводяться в сусідніх районах області. А саме, в 2017 році  народний гурт «Барви» брав участь у концертній програмі до Дня міста Лубни, до Дня села в с.Березняки Хорольського р-ну, до Дня села в с. Вишневе Оржицького р-ну. До свята працівників сільського господарства  відбувся обмінний концерт в селі Духове Лубенського району, де брали участь всі аматорськи колективи ЗБК.

На протязі року були проведені тематичні масові заходи, театралізовані свята за народним календарем, концерти, приурочені визначним датам та  постійно проводились розважально-танцювальні заходи для молоді.

На початку березня  було проведено підсумковий звітний концерт ЗБК.

В травні було проведено святкування Дня села, де відзначали довгожителів, новонароджених, сімейні пари, які живуть разом вже не один десяток літ. Колективи ЗБК вітали односельчан художніми номерами. Проводились спортивні змагання та конкурси.

В ЗБК було проведено мітинги та тематичні заходи до Дня Перемоги, Дня Незалежності України а також мітинги-реквієми до Дня пам’яті жертв голодомору в Україні.

Творчі  колективи Будинку культури брали участь у районних заходах: у святкуванні Дня Незалежності та Дня  селища в смт Оржиця, Дня молоді та концертній програмі Оржицького РБК, присвяченій Дню працівників сільського господарства, тематичному заході, присвяченому Дню людей похилого віку.

Традиційно на березі р.Сліпорід пройшло театралізоване свято Івана Купала, в якому брали участь: гурт «Барви», драматичний колектив, фольклорний ансамбль, жіночий та чоловічий ансамблі, солісти дитячого гуртку, танцювальний колектив.

В липні місяці відбувся благодійний концерт за участю української бандуристки, нашої землячки,  яка проживає в Японії – Катерини Гудзій, кошти з якого були відправлені в дитячий будинок м. Лубни (приймали участь: відомий японський художник-мураліст Міязакі Кенсуке, бандурист з м. Лубни – Віталій Мороз, солістка дитячого гуртка – Софія Сидоренко, учасниця художньої самодіяльності – Ольга Маслівець, акомпаніатор – Михайло Рекало та народний гурт «Барви».

Також, традиційними були новорічні заходи: щедрували, колядували в різних організаціях та закладах села (27.12 – 31.12.2016), провели святковий концерт на передодні Нового року (31.12.2016). Віншували кращими побажаннями достатку та добробуту своїх односельчан вокальні дорослі та дитячі гурти.  Колектив художньої самодіяльності ЗБК брав участь у районному фестивалі колядницьких колективів

На протязі року заклад культури тісно співпрацював з місцевими сільськими школами, бібліотекою, працівниками соціальної сфери та спільно проводили такі заходи: День Матері, першій Дзвоник та Випускний для старшокласників, День медпрацівника, День коопераціії, День учителя.

Незважаючи на всі труднощі в культурному житті нашого села та складні обставини в країні, працівники ЗБК намагаються працювати належним чином, адже, все заплановане на наступний рік має стати реальністю, тому що в цьому є потреба. Тож ми маємо працювати над удосконаленням усіх мистецьких ініціатив, ставлячи перед собою нові творчі завдання з надією на краще майбутнє. « повернутися до списку новин