Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Нарада: Готуватися до нових умов утримання та ремонту доріг

Переглядів: 468

13 жовтня ц.р. відбулася нарада щодо організації ремонту та експлуатації доріг району в 2018 році.

Вона пов’язана  з ухваленням  закону про проведення децентралізації системи управління дорожнім господарством, що передбачає передачу доріг місцевого значення зі сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України ("Укравтодор") в управління місцевим органам влади.

Ухвалення цього документа дозволить місцевим органам влади самим вирішувати, які дороги треба ремонтувати в першу чергу. Разом з тим, місцевій владі, крім передачі частини доріг, буде також передано і відповідне фінансування, яке закладено в ухваленому Радою законі про створення дорожнього фонду.

Крім того,  документ передбачає можливість укладати довгострокові договори з підрядниками на утримання доріг до 7 років
В проекті бюджету на 2018 рік Уряд задекларував намір передати значну частину коштів місцевій владі на виконання повноважень  в галузі дорожнього господарства.

Реалізація низки положень цього закону вимагає великої організаційно-практичної роботи щодо розмежування доріг загальнодержавного та місцевого значення, визначення першочергових об’ємів ремонтних робіт у районі, підготовки проектно-кошторисної документації на ділянки що потребуватимуть ремонту та належного догляду, визначення організацій, що проводитимуть дорожні роботи.

  '

Нарада пройшла за участі начальника Управління інфраструктури та туризму Полтавської облдержадміністрації Ю. Кривошеєва, завідувача сектору дорожнього господарства Управління інфраструктури та туризму ОДА В.Глуховері, голів Оржицької райдержадміністрації, районної ради О.Кражан, В.Козини, керівників управлінь і відділів райдержадміністрації сільських, селищних голів.

В ході спілкування учасники наради також порушили проблеми запобігання руйнування доріг великоваговим транспортом, маршрутів пасажирських перевезень, утримання доріг в зимовий період, можливості внесення змін до законодавчих та нормативних актів України, яке регулює діяльність в галузі дорожнього господарства.

Прес-служба районної ради
 

« повернутися до списку новин