Оржицька районна рада

Відбулася сесія районної ради

Переглядів: 366

Учора відбулася тридцять третя сесія районної ради сьомого скликання.

На початку засідання депутат районної ради Микола Бутенко ініціював для включення до порядку денного сесії звернення щодо недоцільності підтримки проекту Закону України, внесеного на розгляд депутатів Верховної Ради України (р/н 9204 від 16.10.2018 року) «Про створення, ліквідацію та зміну меж районів Полтавської області». Звернення депутати підтримали та вирішили адресувати його на розгляд до Верховної ради України та народного депутата України Костянтина Іщейкіна.

У ході сесії депутати ухвалили рішення, що стосувалися  питань соціального та економічного розвитку району, освіти, медицини, соціального захисту, комунальної власності, внесли зміни до діючих районних програм.

Диспут виник під час звіту про результати роботи Оржицької центральної лікарні за 2018 рік. Директор закладу Наталія Ковтун прозвітувала про діяльність медичної установи та відповіла на численні запитання щодо подальшого реформування первинної ланки медицини. Депутатів хвилювало питання скорочення та переведення лаборантів амбулаторій району до штату ЦРЛ, доступності надання якісних медичних послуг в умовах бездоріжжя та практично відсутнього автобусного сполучення, забезпечення закладу медичною апаратурою для діагностики пацієнтів. У підтримку збереження діагностичних лабораторій при амбулаторіях та доступності послуг, які вони надають населенню, виступив депутат Полтавської обласної ради Анатолій Яненко. Депутатами районної ради також була приділена увага питанню подальшого функціонування ФАПів у районі. За словами виконувача обовязків голови райдержадміністрації Мирослава Боговика вирішення питання забезпечення належного функціонування медичних установ району в контексті медичної реформи досить непросте. Тому є доцільність запросити директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації Віктора Лисака та почути його думку щодо розвитку первинної та вторинної ланок медицини у Оржицькому районі.

Був заслуханий звіт начальника фінансового управління РДА Олега Бабенка про виконання районного бюджету  за 2018 рік. Депутати підтримали також рішення про зміни до показників районного бюджету на 2019 рік.

Активно висловлювали власну позицію щодо ухвалених рішень та з інших актуальних для району питань депутати районної ради  Оксана Халява, Валентина Несен, Григорій Рибачов, Микола Чепа, Анатолій Литвиненко, Володимир Карлов, Леонід  Бондар, Микола Бутенко та інші.

Наприкінці сесії про призов громадян на строкову військову службу говорив військовий комісар району Олександр Лаптєв.

Про можливість участі громад Оржицького району у обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад Полтавської області поінформував головний спеціаліст районної ради Іван Несміян. Він зазначив, що на останній сесії Полтавської обласної ради було затверджено в новій редакції Положення про обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області, де виокремлено три категорії учасників конкурсу. Перша категорія – проекти сільських, селищних рад, друга – міські ради міст районного та обласного значення; районні ради; ОТГ, третя - проекти співробітництва територіальних громад. Фінансова підтримка проектів (50 % від загальної вартості проекту) з обласного бюджету відповідно до категорій складатиме 300, 600 та 800 тис. грн. До 1 жовтня 2019 року потрібно зареєструвати проекти, до 14 листопада вони будуть розглядатися, захист проектів та визначення кращих з них відбудеться до 1 грудня поточного року. Фінансування проектів-переможців конкурсу та їх реалізація відбудеться у 2020 році.

Наприкінці засідання голова районної ради Володимир Козина підбив підсумки сесії та подякував депутатам за плідну роботу, а сільським, селищним головам за співпрацю та розуміння у вирішенні важливих питань району.

Прес-служба районної ради« повернутися до списку новин