Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Оржицька медицина потребує піклування і уваги, але щоб бути конкурентоспроможною вона повинна боротися за пацієнта, надаючи якісні медичні послуги

Переглядів: 604

15 лютого ц.р. під головуванням голови районної ради Володимира Козини відбулася чотирнадцята сесія районної ради сьомого скликання, яка розглянула 28 питань порядку денного.

Оржиця, районна рада, сесія, депутати, медицина

Головну увагу учасники сесії зосередили на розгляді питання «Про хід виконання трудових контрактів головними лікарями Оржицької центральної районної лікарні та комунального закладу „Оржицький центр медико-санітарної допомоги”, підсумки діяльності закладів за 2016 рік і завдання по поліпшенню медичного обслуговування населення району».

Оржиця, районна рада, сесія, депутати, медицинаГоловні лікарі районних закладів медицини Наталія Ковтун та Григорій Ворона проінформували депутатів та учасників сесії про підсумки роботи медичної галузі за минулий рік та привернули увагу присутніх до комплексу проблем, які гальмують процеси поліпшення надання пацієнтам якісних медичних послуг.

Головна проблема оржицької медицини - дефіцит лікарів. Цю проблему не вирішити без забезпечення житлом та умовами праці молодих фОржиця, районна рада, сесія, депутати, медицинаахівців.

На сьогодні заклад не укомплектований лікарями - фтизіатром, отоларингологом, інфекціоністом, що негативно впливає на якість роботи.

Відсоток праОржиця, районна рада, сесія, депутати, медицинацюючих пенсіонерів становить 30%. Серед них і єдиний лікар анестезіолог. Середній вік лікарів становить 47 років. За 2016 рік припинили свою трудову діяльність 3 лікарі у зв’язку з пенсійним віком. За останні 6 років трудову діяльність припинили 10 лікарів. За аналогічний період на роботу в ЦРЛ прибуло тільки 5 лікарів

Не можуть радувати і пацієнтів і медичний персонал умови праці та оснащеність робочих місць, що мають прямий вплив на якість наданих послуг.

Протягом багатьох років не вирішуються питання забезпечення Оржицької центральної районної лікарні, амбулаторій загальної практики-сімейної медицини автотранспортом. При нормативній Оржиця, районна рада, сесія, депутати, медицинапотребі для ЦРЛ 8 одиниць та КЗ «Оржицький центр первинної медико-санітарної допомоги» 12 автомобілів на даний час в медичних закладах району експлуатується 2 та 6 одиниць транспорту відповідно.

Оржиця, районна рада, сесія, депутати, медицинаУ більшості автомобілів (у середньому 88 %) вичерпався термін експлуатації. Робота такого транспорту нестабільна і підтримання його в робочому стані вимагає значних перевитрат коштів. Через постійний вихід з ладу автомобілів, медичні працівники не в змозі своєчасно надавати медичну допомогу хворим.

Окрема група проблем районної медицини - стан діагностичної та лікувальної апаратури. В першу чергу, модернізації потребує рентгенапарат. Апарат ультразвукової діагностики є морально застарілим та потребує заміни на кольоровий з ефектом Доплера. Для ефективної роботи лабораторного відділу потрібно придбати гематологічний аналізатор автоматичний та в бактеріологічну лабораторію - автоклав. Терапевтичне відділення потребує шприцевого дозатора, стоматологічне відділення - сухожарової шафи, хірургія - заміни операційного столу. Необхідний лікарні ехоенцефалограф.

Дуже дошкульним для багатьох пацієнтів  є проблема пільгового забезпечення ліками окремих груп населення та за певними категоріями захворювань. Більшість категорій забезпечується за рахунок місцевих бюджетів, які не в змозі задовольнити всі права пацієнтів ,надані їм державою.

Виступаючі в обговоренні депутат обласної і районної ради Валентин Несен, Юрій Шилов, Анатолій Литвиненко, Микола Чепа, Леонід Бондар, Валентина Несен, Надія Шульга, Володимир Бас, Аліна Храпаль, Володимир Карлов з тривогою говорили про необхідність будівництва чи придбання житла для медичного персоналу, поліпшення організації прийому хворих в районній поліклініці, надання медичних послуг жителям віддалених населених пунктів (села Іванівка, Нове, Тимки, Хоружівка та інші), про ефективність впроваджуваних реформ в галузі, про те, що поліпшення стану економіки і поліпшення умов життя невіддільні від покращення надання медичних послуг, про забезпечення хворих на цукровий діабет інсулінами тощо.

Присутній на засіданні заступник директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Юрій Курилко поінформував учасників сесії про стан в галузі та звернув увагу на необхідність створення умов роботи для молодих лікарів, які мотивуватимуть їх працювати в оржицькій медицині.

Він звернув увагу на те, що сьогодні керівництву району і медицини необхідно боротися за кожного лікаря, створювати базу медичного оснащення, а оржицьким лікарям завойовувати високий авторитет серед пацієнтів, опановувати нові технології, щоб бути конкурентоспроможним на ринку послуг.

Особливо важливим це є на стадії реформування. Якою буде оржицька медицина після реформування залежатиме від того, чи зможе вона поліпшити якість планового лікування, профілактичну роботу по попередженню захворювань, чи знайде свою нішу в наданні послуг по реабілітації хворих, хоспісного утримання, паліативної допомоги (надання допомоги особам з хронічними невиліковними хворобами), чи зможе вона врешті розвиватися і не  деградувати? Вирішення цих питань залежатиме від злагодженої роботи всієї громади і медичного загалу.

Заступник керівника медичної галузі області також вручив сільським, селищним головам району подяки за надання посильної допомоги медичним закладам району та побажав територіальним громадам успіхів і подальшого розвитку.

З обговореного питання сесія прийняла рішення та внесла зміни до низки районних медичних програм, реалізація яких дозволить поліпшити стан справ в галузі.

Всі питання порядку денного сесії, за винятком питання «Про прийняття закладів культури у спільну власність територіальних громад району», знайшли підтримку депутатів. Питання ж закладів культури направлено на додаткове вивчення і доопрацювання.

Оржиця, районна рада, сесія

В роботі сесії також взяли участь депутат обласної ради Анатолій Яненко, в.о. голови районної державної адміністрації Лілія Парасоцька, її заступник, начальники управлінь та відділів райдержадміністрації, селищні та сільські голови, керівники підприємств, установ, організацій району, представники засобів масової інформації.

Прес-служба районної ради

« повернутися до списку новин