Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРИРОДНИЙ ПАРК "НИЖНЬОСУЛЬСЬКИЙ" ПРОВОДИТЬ РОБОТИ ПО ВИВЧЕННЮ БІОРІЗНОМАНІТТЯ ТЕРИТОРІЇ

Переглядів: 838

Оржиця, НПП Нижньосульський, наука, біорізноманіттяЗ часу заснування Національного природного парку «Нижньосульський» відділом Науки проведена велика робота по вивченню біорізноманіття території, в першу чергу, дослідження рідкісних і зникаючих видів рослин та тварин.

Наукові дослідження в парку проводяться регулярно як силами власних співробітників, так із залученням науковців із інших наукових установ та вузів.

Територія парку являється досить цінною в науковому та природоохоронному відношенні. Вона включає різноманітні ландшафти та угіддя, на яких зростає 15 видів судинних рослин та 1 вид лишайника- занесених до Червоної книги України та 9 угрупувань Зеленої книги України. Тваринний світ, в свою чергу, представлений 43 видами, які занесені до Червоної книги України.

Особливістю території НПП є те, що вона слугує місцем зупинки тисяч мігруючих птахів, а також головним нерестовищем риб Кременчуцького водосховища.

Кожного року проводяться все нові дослідження в галузі ботаніки щодо вивчення вищих судинних рослин та нижчих рослин - водоростей грибів, лишайників.

В галузі зоології здійснюється вивчення земноводних, плазунів, птахів, кажанів, мисливських видів ссавців тощо. Останні роки розпочалося планомірне вивчення грунтів та ландшафтів.

Отримані результати досліджень щорічно узагальнюються у черговому томі Літопису природи, який є головним звітним документом науковців парку.

Результати роботи наукового колективу НПП узагальнюються також у наукових статтях та монографіях. На сьогоднішній день видано дві монографії:

«Акваландшафтне та біологічне різноманіття НПП «Нижньосульський»(2014);

«Рослинний та тваринний світ пониззя річки Сули» (2016).

Підготовлений до друку перший випуск Наукових праць НПП «Нижньосульський»

Науковці парку займаються і популяризацією наукових знань – публікують науково-популярні статті, в тому числі і на сайті парку

« повернутися до списку новин