Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

До уваги інвалідів та їх родин: про забезпечення автомобілями, визнаними в установленому порядку гуманітарною допомогою

Переглядів: 506

Оржиця, інвалід, автомобіль, чергаВідповідно ст. 11-1 Закону України "Про гуманітарну допомогу" (від 22.10.1999 р. №1192-ХІV із змінами) до гуманітарної допомоги відносяться легкові автомобілі, які на момент ввезення на митну територію України були вперше зареєстровані не пізніше ніж вісім років тому, з об'ємом двигуна не більш як 1800 куб.см, що отримуються обласною адміністрацією або центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення, для подальшої передачі інвалідам, які перебувають на обліку для отримання спеціального автотранспорту, на строк, визначений законодавством, повідомляє департамент соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації.

Механізм забезпечення інвалідів автомобілями регламентується Порядком забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 № 999 (зі змінами та доповненнями).

Пунктом 35 зазначеного Порядку передбачено ведення обліку інвалідів в розрізі трьох черг: інваліди з правом на першочергове забезпечення; інваліди з правом на позачергове забезпечення; інваліди з правом на забезпечення у порядку загальної черги.

Станом на 01.10.2016 на обліку для забезпечення автомобілем перебуває 1821 особа з інвалідністю, а саме в порядку першочергової черги перебуває 58 осіб, в позачерговій – 309 осіб, в загальній черзі – 1454 особи.

Згідно з п. 41 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 999 від 19.07.2006, інваліди та діти-інваліди мають право на забезпечення автомобілями, визнаними в установленому порядку гуманітарною допомогою без права продажу, дарування, передачі (в тому числі за довіреністю) іншій особі.

Автомобіль, отриманий як гуманітарна допомога для конкретного інваліда, який перебуває на обліку, видається безоплатно такому інваліду (за його згодою або за згодою законного представника недієздатного інваліда), дитині-інваліду (за згодою представника) незалежно від черговості на десятирічний строк.

У разі надходження документів від донора щодо дарування автомобіля Департаменту з подальшою передачею в користування конкретному інваліду, Департамент подає клопотання для розгляду питання щодо визнання вказаного транспортного засобу гуманітарною допомогою на засіданні робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації, що передбачено п.6 Порядку взаємодії центральних і місцевих органів виконавчої влади та Національного банку щодо реалізації Закону України "Про гуманітарну допомогу", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2013 № 241.

Після винесення відповідного рішення щодо визнання автомобіля гуманітарною допомогою, транспортний засіб безоплатно передається в користування інваліду, вказаному донором в дарчих документах, на десятирічний строк.

« повернутися до списку новин