Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

ДЕКЛАРУВАННЯ-2017: ЗЕМЕЛЬНИЙ ПАЙ В ОРЕНДУ – ДОХОДИ ТА ПОДАТКИ

Переглядів: 637

ПОДАТКОВИМ АГЕНТОМ ПЛАТНИКА ПОДАТКУ – ОРЕНДОДАВЦЯ ЩОДО ЙОГО ДОХОДУ ВІД НАДАННЯ В ОРЕНДУ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ, ЗЕМЕЛЬНОЇ ЧАСТКИ (ПАЮ) Є ОРЕНДАР. ДОХОДИ ВІД НАДАННЯ В ОРЕНДУ НЕРУХОМОГО МАЙНА ОПОДАТКОВУЮТЬСЯ ПОДАТКОВИМ АГЕНТОМ ПІД ЧАС ЇХ ВИПЛАТИ ЗА ЇХ РАХУНОК.

Податковий агент, який нараховує оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену ст.167 Податкового кодексу України (у 2016 році – 18 відсотків).

Обов’язкове подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) громадянами виникає, зокрема, у разі отримання у 2016 році доходів від оренди майна фізичної особи, в тому числі оренди земельного паю, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання. Тобто, власник земельного паю (орендодавець) повинен самостійно нараховувати та сплачувати в бюджет податок, якщо орендарем є фізична особа, яка не є суб’єктом господарювання.

Громадяни, які самостійно обробляють земельні ділянки, надані їм у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення особистого селянського господарства, та земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких перевищує 2 гектари, повинні декларувати дохід від продажу власної сільськогосподарської продукції (ставка ПДФО – 18 відсотків).

Крім того, з суми орендної плати за земельну ділянку (пай) стягується також військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.

Нагадаємо: деклараційна кампанія доходів громадян триває . Останній день подання декларації 3 травня 2017 року. Шановні громадяни ! Не зволікайте з виконанням свого обов’язку.

ДФС у Полтавській області

« повернутися до списку новин