Оржицька районна рада

Підбито підсумки діяльності  Оржицького РТЦСО за 2018 рік

Переглядів: 340

Минулої п’ятниці відбулися загальні збори соціальних працівників Оржицького районного територіального центру соціального  обслуговування (надання соціальних послуг), на яких було підбито підсумки діяльності  Оржицького РТЦСО за 2018 рік та визначено перспективи розвитку на поточний 2019 рік.

Участь у заході взяли народний депутат України Костянтин Іщейкін, голова районної ради Володимир Козина, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Лідія Матвієнко, провідний інспектор Оржицького районного сектору  Головного Управління державної служби з надзвичайних ситуацій України в Полтавській області Павло Матяш, начальник сектору превенції Оржицького відділення Лубенського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області Тарас Ворона, директор приватного підприємства „Редакція районної  газети  „Оржицькі вісті” Тетяна Веляда.

Збори відкрив виступ ансамблю «Нев’янучі мальви», який утворився при РТЦСО та складається з творчих людей пенсійного віку під керівництвом Івана Сердюченка. Вони порадували присутніх народними піснями та грою на різних музичних інструментах. Учасник ансамблю Анатолій Шевченко подарував голові районної ради Володимиру Козині та директору Оржицького РТЦСО Миколі Чепі панно з насіння виготовлені власноруч та побажав успіхів у нелегкій роботі.

Про роботу Оржицького РТЦСО за 2018 рік доповідала заступник директора Оржицького районного територіального центру соціального  обслуговування (надання соціальних послуг) Надія Бура. Вона повідомила, що у районі зареєстровано близько 2,5 тисяч осіб, що мають право на соціальне обслуговування. Відділенням соціальної допомоги вдома за 2018 рік обслуговано 668 осіб з числа одиноких та самотньо проживаючих громадян. Серед підопічних відділення 636 осіб похилого віку, 74 інваліди, 164 – ветерани війни та 294 ветерани праці. Обслуговують громадян 63 соціальні робітники, які надають різні види послуг.  Середнє навантаження на одного соціального робітника складає 9 підопічних.

У відділенні денного перебування створено умови для проведення реабілітаційних заходів: встановлено шведську стінку та дошку Євмінова, закуплено мінівелотренажер, гімнастичні палиці, каремати, гімнастичний м’яч, диск здоров’я та інше обладнання.

З метою організації дозвілля, інтеграції громадян в суспільство діють клуби за інтересами.

У відділенні стаціонарного догляду в с. Козаче проживає 27 підопічних, в тому числі 11 ветеранів війни.

Для перебування підопічних створені відповідні умови. На продукти харчування витрачено 501,556 тис. грн. Вартість утримання 1 підопічного на місяць становить 6,4 тис. грн.

Підопічні в повному обсязі забезпечені технічними та іншими засобами реабілітації.

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги надає послуги перукаря, швачки, взуттьовика з ремонту взуття, прачки, робітників з комплексного обслуговування та ремонту будівель і споруд. При відділенні діє пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації.

З метою надання соціальної підтримки населенню шляхом обслуговування безпосередньо за місцем проживання при територіальному центрі соціального обслуговування створено «Мобільний соціальний офіс». Діє послуга «соціальне таксі», запроваджено інноваційну модель надання соціальних послуг – обслуговування мультидисциплінарною командою.

З метою розширення зони обслуговування та спектру соціальних послуг працює структурний підрозділ в с. Лазірки, де надаються послуги швачки, робітника, перукаря, прачки, соціального працівника.

Постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо діяльності територіального центру, умов та порядку здійснення обслуговування (надання соціальних послуг) відділеннями територіального центру.

Закладом розроблено інформаційні картки по кожному виду соціальних послуг та розміщено на сайті.

(З повним текстом  звіту можна ознайомитися перейшовши за посиланням «Звіт»)

Про правила та заходи з пожежної безпеки нагадав присутнім провідний інспектор Оржицького районного сектору  Головного Управління державної служби з надзвичайних ситуацій України в Полтавській області Павло Матяш. Соціальним працівникам були  роздані брошури з правилами пожежної безпеки під час роботи.

Начальник сектору превенції Оржицького відділення Лубенського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області Тарас Ворона навів приклади найбільш поширених злочинів щодо громадян похилого віку, зокрема таких як грабіж, шахрайство. Він наголосив, що інформування соціальними працівниками своїх підопічних про злочинні дії аферистів сприятимуть профілактиці та попередженню подібних випадків серед населення похилого віку. У районі працюють 5 дільничних офіцерів, що не забезпечує можливість швидкого реагування на виклики, тому співпраця населення з правоохоронними органами є одним із дієвих способів уникнення злочинних проявів.

Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Лідія Матвієнко розповіла про етапи здійснення монетизації субсидій у 2019 році.

Також був проведений інструктаж соціальних працівників з охорони праці відповідальним за цю ділянку роботи інженером з охорони праці Оржицького РТЦСО Юрієм Гордієнком.

Присутній на зборах народний депутат України Костянтин Іщейкін подякував соціальним працівникам за вагому для суспільства роботу, пообіцяв і надалі свою фінансову підтримку закладу у втіленні задумів, що сприятимуть покращенню життя літніх людей та інвалідів. Також народний депутат України додав, що активно співпрацюватиме з керівництвом Оржицького району, головами сільських, селищних рад у вирішенні найважливіших питань життєдіяльності Оржиччини.

Голова районної ради Володимир Козина зазначив, що соціальні працівники виконують важливу і відповідальну роботу, завдяки якій непрацездатні громадяни мають змогу отримати необхідну допомогу, задовольнити потребу в спілкуванні, відчути себе захищеними у суспільстві. Від імені районної ради та райдержадміністрації він подякував соціальним працівникам за працю, а директору Оржицького РТЦСО Миколі Чепі за організаторські здібності у роботі, а також  додав, що керівництво району завжди підтримує прогресивні ідеї керівника районного територіального  центру соціального  обслуговування (надання соціальних послуг), спільно з сільськими, селищними радами району намагається фінансово допомогти закладу у розширенні спектру надання послуг та підвищення рівня соціального обслуговування громадян Оржиччини.

Директор Оржицького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Микола Чепа висловив вдячність народному депутату України Костянтину Іщейкіну за фінансову підтримку з державного бюджету ремонтних робіт відділення стаціонарного догляду та реконструкцію фізкабінету під відділення денного перебування, а депутатському корпусу районної ради за підтримку важливих рішень, що стосуються діяльності закладу. Також він запевнив, що у 2019 році робота Оржицького територіального центру стане ще більш результативною.

Прес-служба районної ради

 « повернутися до списку новин