Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Голови ветеранських організацій обговорили соціальні проблеми дітей війни

Переглядів: 578

Оржиця, райрада,ветерани, діти війни, семінар4 травня цього року відбувся районний «кущовий» семінар голів первинних ветеранських організацій сіл Сазонівки, Чевельчі, Нового Іржавця, Чутівки, Оржиці, Онішок та Райозера.

Захід проходив на базі Зарізької первинної ветеранської організації і був присвячений 71 – річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. «Дитинство обпалене війною» - такою була тема семінару. В ході його роботи були обговорені питання соціального захисту і соціального забезпечення дітей війни та їх нелегкої долі в роки грізної війни.

Відкрив захід голова Оржицької районної організації ветеранів Віталій Крикун, який відзначив героїзм і мужність народу в боротьбі проти фашизму, значення Перемоги для всього людства. Він подякував дітям війни, які пройшли через тяжкі випробування, пережили повоєнні роки, внесли  вклад у відбудову країни та наголосив на необхідності їх соціального захисту.

Оржиця, райрада,Заріг, ветерани, діти війни,семінар

Оржиця, райрада,Заріг, ветерани, діти війни,семінар

Далі по вдало складеному сценарію семінар продовжили вести голова ветеранської організації с. Заріг Софія Слинько та її заступник Ніна Крикун.

Були наведені приклади участі дітей війни у допомозі батькам вистояти в тяжкі роки війни, забезпечити всім необхідним фронтовиків, прискорити Перемогу над ворогом.

Всіх присутніх схвилював лист Закорецького Івана Олексійовича, уродженця с. Заріг до своєї дружини Поліни з під Берліну, який зачитала Софія Слинько. На жаль, це був останній лист Івана Олексійовича. Він загинув у 1945 році не доживши зовсім небагато до Перемоги.

Не менш хвилюючими були спогади дітей війни, які зібрали і записали члени ветеранської ради села Заріг і були зачитані Ніною Крикун. Це розповіді Михайла Костенка, Марії Закорецької, Тетяни Гончар, Марії Слинько.

Потім слово було надане дітям війни Володимиру Боровському (Оржиця), Олександру Зайшлому, Григорію Симоненку, Олександру Слиньку (Заріг), які  згадали страшні роки війни та нелегкі роки повоєнної відбудови.

Дружніми аплодисментами зустріли присутні в залі вітання іменинників з днем народження. Для них прозвучали пісні у виконанні народного аматорського ансамблю «Берегиня», учасники якого заспівали як українські пісні, так і пісні часів війни.

Тепло і щиро привітали дітей війни гості: голова районної ради Володимир Козина, сільський голова с.Заріг Володимир Тараненко, директор СФГ «Світанок", депутат обласної ради Микола Горб, директор територіального центру соціального обслуговування, депутат районної ради Микола Чепа, голова первинної ветеранської організації с. Новий Іржавець, депутат Чутівської сільської ради Олександр Меметов.

Підбив підсумки семінару голова районної ради ветеранів Віталій Крикун, який подякував організаторам семінару, його учасникам та висловив вдячність спонсорам: Миколі Горбу - директору СФГ «Світанок», директору ЗАТ «Райдуга», депутату районної ради Олександру Лантуху, підприємцю Олені Маренич – магазин «Оптовичок» та керівництву СТОВ агрофірма «Куйбишево», які відгукнулись і надали необхідну матеріальну допомогу для організації заходу.

Президія районної організації ветеранів

« повернутися до списку новин