Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Сесія районної ради

Переглядів: 742

Одинадцята сесія районної ради за період нинішнього сьомого скликання представила на розгляд депутатів найбільшу кількість питань. Засідання сесії вів голова районної ради Володимир Козина.

На сесії були присутні депутати обласної ради Микола Горб та Анатолій Яненко, перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Іванов, сільські, селищні голови, начальник Оржицького відділу Лубенської місцевої прокуратури Сергій Бабій, начальник сектору превентивної діяльності Оржицького ВП Лубенського ВП ГУНП в Полтавській області Шаповаленко Олександр, керівники управлінь, відділів і секторів райдержадміністрації, підприємств, установ, організацій, політичних партій, представники засобів масової інформації та громадськості.

На початку сесії депутати голосували за зміни у депутатському корпусі. Замість  Куця Станіслава Анатолійовича, обраного в багатомандатному виборчому окрузі за виборчим списком від Оржицької районної партійної організації Політичної партії „Партія простих людей  Сергія Капліна” та Карпенко Наталії Миколаївни, обраної в багатомандатному виборчому окрузі за виборчим списком від Оржицької районної партійної організації Радикальної партії Олега Ляшка до складу депутатів за постановою Оржицької районної виборчої комісії увійшли наступні за черговістю кандидати від цих політичних партій Гнатко Олександр Іванович та Климченко Олександр Якович, яким голова районної ради вручив посвідчення та значки депутата районної ради.

Відповідно до розподілу видатків, затверджених рішенням сесії «Про внесення змін до рішення «Про районний  бюджет  на  2016 рік»  за підсумками 9 місяців поточного бюджетного року були внесені зміни у ряд діючих районних програм.

Про  виконання Цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 роки в Оржицькому районі  в поточному році інформувала  головний лікар Оржицької  ЦРЛ Наталія Ковтун. Вона зазначила, що особливістю епідемії туберкульозу є те, що серед хворих на цю недугу переважає частка соціально незахищених прошарків населення, безробітних працездатного віку, осіб, що повернулися з місць позбавлення волі. Це свідчить про те, що у боротьбі з туберкульозом важливими є  не лише медичні заходи, але й соціальні. Своєчасне виявлення туберкульозу залежить від фтизіатричної пильності  не тільки безпосередньо фтизіатрів,  а й сімейних лікарів, терапевтів, інших медичних фахівців та самих пацієнтів.

Недостатнє фінансування заходів з протидії туберкульозу,  не дозволяє досягти стовідсоткового забезпечення закладу охорони здоров’я необхідними медикаментами  для профілактики туберкульозу.

Для усунення проблем, пов’язаних з туберкульозом, необхідно здійснювати реалізацію державної політики у сфері профілактики, своєчасного виявлення та лікування хворих шляхом об’єднання зусиль органів державної влади та громадськості.

Депутати також заслухали звіти начальника сектору превентивної діяльності Оржицького ВП Лубенського ВП ГУНП в Полтавській області Шаповаленка Олександра та начальника Оржицького відділу Лубенської місцевої прокуратури Сергія Бабія про діяльність правоохоронних органів району та їх співпрацю з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо виконання Районної комплексної програми профілактики правопорушень за поточний рік.  За інформацією, основні зусилля поліції були зосереджені на профілактиці злочинів та правопорушень. Але в умовах недоукомплектації  штатів та недостатнього фінансування установи зменшити рівень злочинних проявів на території Оржицького району та налагодити ефективне та своєчасне реагування представників правоохоронних органів щодо порушених громадянами звернень досить проблематично. Щоправда завдяки співпраці з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування на території Оржиці в поточному році встановлено сім камер відеоспостереження з виведенням на монітор до чергової частини, чотири з яких на в’їзді-виїзді з селища Оржиця з можливістю зчитування державних номерних знаків транспортного засобу. Такі заходи дадуть  змогу в подальшому більш ефективно здійснювати роботу щодо розкриття злочинів та правопорушень, що вчиняються на території Оржицького району.

З інформацією про виконання Районної комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення району  виступила начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації  Лідія Матвієнко. Зокрема, вона зазначила, що всі кошти спрямовані на реалізацію програми будуть освоєні, враховуючи  підвищення прожиткових мінімумів для основних соціальних і демографічних груп населення. Також були внесені зміни до зазначеної програми у питанні виділення коштів для оздоровлення демобілізованих учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.

Депутати ухвалили рішення про зміну назви Куйбишевської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Оржицької районної ради Полтавської області на Вишнівську та погодили укладення трудових контрактів з директором Вишнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Сисенко Аллою Дмитрівною та редактором районного комунального  радіомовлення Васильковою Лілією Олександрівною.

Також були ухвалено ряд рішень по затвердженню технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського та несільськогосподарського призначення на території району.

Депутатський корпус підтримав  звернення депутатів районної ради Шилова Юрія та Литвиненка Анатолія (політична партія «Нова держава») до Кабінету Міністрів України, Державного агентства автомобільних доріг України, Полтавської обласної державної адміністрації  щодо ремонту дороги на ділянці Сазонівка – Савинці, звернення депутата районної ради Храпаль Аліни (ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЯ „УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП”) до  Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо недопущення ухвалення змін до Бюджетного кодексу України у запропонованій Урядом України редакції у питанні фінансування загальноосвітніх навчальних закладів та закладів охорони здоров’я у 2017 році та звернення депутата районної ради Несен Валентини  (Політична партія «Опозиційний блок») до Верховної Ради України щодо прискорення прийняття Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель.

    

По всіх тридцяти шести питаннях порядку денного депутати ухвалили рішення. Активну участь у роботі сесії взяли депутати районної ради Володимир Карлов, Юрій Шилов, Валентина Несен, Іван Бутко, Аліна Храпаль, Микола Чепа, Надія Шульга, Леонід Бондар, Максим Холоша, Оржицький селищний голова  Олена Сидоренко, сільські голови Валентина Гарбуз, Мирослав Боговик, Віра Шупортяк, Ганна Кириленко. 

                             Прес-служба районної ради

« повернутися до списку новин