Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

«Весняно – польові роботи – напружений етап річного циклу агропромислового виробництва»

Переглядів: 714

Оржиця, райрада, АПК, весняна сівбаКомплекс весняно-польових робіт включає в себе різнопланові агротехнічні операції, що становлять 35 відсотків всіх робіт сільськогосподарського року. З метою своєчасного проведення комплексу весняно-польових робіт, раціонального використання наявних земельних і матеріально-технічних ресурсів відділом агропромислового розвитку райдержадміністрації розроблено робочі плани по кожному господарству. На їх основі складено районний робочий план проведення комплексу у 2016 році.

За даними господарств Оржицького району загальна площа посіву становитиме 52006 га. У минулому році було засіяно 53964 га. Ярими культурами планується зайняти 36192 га.

Підживлення озимих прогнозується провести на 12998 га, що становить 100% площ всіх озимих культур. Цьогорічні погодні умови дозволили господарствам завершити перше підживлення до 28 березня. А ряд господарств, зокрема відділення с. Чутівка та с. Сазонівка TOB «Баришівська зернова компанія», розпочали друге підживлення озимої пшениці. Завершено перше підживлення багаторічних трав на площі 2320 га.

Закриття вологи - основний агрозахід, який збереже її в ґрунті. Цей вид робіт господарства Оржиччини планують провадити наплощі 35192 га. Боронування триватиме від 2 до 6 днів. Станом на 5 квітня 2016 року обробіток ґрунту завершено.

Ранніх ярих зернових планується посіяти на 3058 га, в тому числі: ячменю -1828 га, що на рівні минулого року, вівса -65 га, гороху - 1125 га, ярої пшениці - 40 га.

Найбільші площі під посів ярого ячменю планується відвести у СТОВ «Агрофірма «Оржицька» - 400 га, СФГ «Каміла» - 250 га, ФГ «Аконіт» - 169 га.

Однорічними травами планується засіяти 528 га.

Слід відмітити позитивну співпрацю TOB «Новооржицький цукровий завод» з відділом агропромислового розвитку РДА. Організовані зустрічі з керівниками сільгосппідприємств сприяла розширенню площ під посів цукрового буряка. Так, на сьогодні очікується, що вона в районі складатиме 886 га. Сіятимуть солодкі корені 4 сільгосппідприємства. Технічна можливість заводу та постачальників дозволить господарствам в оптимальні строки провести сівбу. За добу планується сіяти по 120 га, робота триватимуть 6 днів.

Очікується, що площа посіву соняшнику становитиме 10305 га, що більше ніж у минулому році на 320 га.

Сої планується посіяти 4130 га. Найбільші площі для неї відведуть в СТОВ «Агрофірма «Куйбишево» -1370 га, відділок с. Чутівка TOB «Баришівська зернова компанія» - 425 га, TOB «Рост-Агро» - 518 га.

Під кукурудзу планується відвести 16939 га, з них: на зерно - 13935 га (на 2698 га менше порівняно з минулим роком), на силос та зелений корм - 3004 га.

З круп'яних культур цього року господарства планують сіяти тільки просо на площі 263 га, що на рівні минулого року.

Підготовка до проведення комплексу весняно-польових робіт перебуває на постійному контролі відділу агропромислового розвитку.

Станом на 5 квітня 2016 року в господарствах Оржицького району з метою забезпечення бездефіцитного балансу поживних речовин в ґрунті з початку року закуплено 940 тонн діючої речовини мінеральних добрив. З них вже використано 720 тонн. Закупівля мінеральних добрив триває.

Сільськогосподарська техніка, що задіяна на весняно-польових роботах, готова на 100%. Пально-мастильні матеріали завозяться та використовуються за потреби.

Посівними матеріалами господарства забезпечені в такому обсязі: 146% - ранніми ярими зерновими, 82% - кукурудзою, 73% - соняшником, 100% - соєю. За попередніми домовленостями з постачальниками, сільськогосподарські підприємства насінням будуть забезпеченні повністю.

Засоби захисту рослин завозяться безпосередньо перед застосуванням. Договори в більшості випадків укладено.

При проведенні робіт звертається увага на охорону та створення безпечних умов праці. У всіх господарствах Оржиччини проведено навчання з охорони праці, а з працівниками, які будуть залучені на роботах з підвищеною небезпекою, -відповідні інструктажі.

Матеріально-технічне забезпечення господарств дозволяє ґіровести комплекс весняно-польових робіт в оптимальні агротехнічні строки.

Станом на 5 квітня 2016 року підсіяно 484 га багаторічних трав. Усього посіяно 1320 га ярих культур, у тому числі ярої пшениці - 54 га, ячменю - 842 га, гороху - 228 га. Розпочато сівбу соняшника у ТДВ «Оржицький завод «Райдуга» та у відділку с. Чутівка TOB «Баришівська зернова компанія».

Комплекс весняно-польових робіт у районі триває.

Я.Слинько,
начальник відділу агропромислового
розвитку райдержадміністрації

« повернутися до списку новин