Оржицька районна рада

Науково - практичні роботи на території НПП «Нижньосульський»

Переглядів: 640

На території парку розпочалися перші етапи створення екологічних стежок. Екологічна стежка - це своєрідна лабораторія в природних умовах, яка створюється з метою проведення навчальної і пропагандистської роботи з питань охорони природи, створення умов для виховання екологічно грамотної поведінки людини в навколишньому середовищі.

Одним із завдань якої - екологічне виховання, формування дбайливого ставлення до природи, збереження лікарських, рідкісних і зникаючих видів рослин тощо.

Днями на території Національного природного парку «Нижньосульський» проводилося початкове планування екологічних стежок Парку за участі доц.. Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка Смоляр Н. О., та працівників НПП «Нижньосульський» начальника відділу екологічної освіти Козачкової О. А., працівників відділу науки Лук'яненко Ю. М., Кропивки О. І., та Сплодитель А. О., в супроводі інженера з рекреаційного благоустрою Нестеренка О. В.

Під час планування маршрутів враховувались особливості екосистеми, кліматичні умови, місце розташування (доступність місця для відвідання), рельєф, біорізноманіття.

Екологічні стежки будуть розраховуватись на різні категорії відвідувачів, педагогів і вихователів, студентів навчальних закладів усіх рівнів акредитації, дітей старших груп дошкільних закладів, учнів загальноосвітніх шкіл, а також на відпочивальників.

Також на території національного природного парку «Нижньосульський» проведені експедиційні виїзди з метою збору матеріалу для альгофлористичних досліджень – відбір проб діатомових водоростей (Bacillariophyta).

Діатомеї є цікавою та важливою групою мікроорганізмів і характеризуються наявністю кремнеземних панцирів, які є їх розрізняльною ознакою. Вони населяють практично всі відомі середовища існування (одна з найбільших груп одноклітинних водоростей) і є основними компонентами водних екосистем. Саме тому аналіз їх якісного і кількісного різноманіття використовують для оцінки якості та стану поверхневих вод.

У ході експедиції відібрано проби перифітону, планктону та бентосу в різних водоймах (річки Сула, Оржиця, Борис, озера Драчки та Срібне) на території парку та закладено стаціонарні пункти відбору для подальших моніторингових досліджень. Результати вивчення будуть оприлюднені після проведення обробки та аналізу відібраних матеріалів, повідомляє НПП «Нижньосульський».« повернутися до списку новин