Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення

Переглядів: 506

Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення на рік. За законопроект № 5123-1 проголосували 297 депутатів.

В обґрунтуванні необхідності прийняття цього законопроекту говориться: «На сьогоднішній день залишається законодавчо не врегульованим питання формування та розвитку обігу земель сільськогосподарського призначення.

Безумовно, формування ринку земель – необхідна складова для подальшого розвитку ринкової економіки, і Україні доведеться пройти цей шлях. Проте, цей ринок має бути прозорим і справедливим, конкурентним і ефективним, він має унеможливлювати будь-які тіньові оборудки із землею.

Саме тому є необхідність продовжити мораторій на продаж чи іншим способом відчуження земель сільськогосподарського призначення до належного законодавчого забезпечення запровадження і регулювання обігу земель, але не раніше 1 січня 2018 року шляхом прийняття Закону України «Про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель».

 

« повернутися до списку новин