Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Оржицька ЦРЛ на порозі скорочення лікарняних ліжок?

Переглядів: 739

Депутати  обласної ради Микола Горб, Валентин Несен, Анатолій Яненко звернулися з депутатським запитом до Полтавської обласної державної адміністрації щодо недопущення скорочення стаціонарних ліжок в Оржицькій ЦРЛ.

Про депутатський запит депутатів обласної ради Горба М.М., Несена В.В., Яненка А.І. щодо недопущення скорочення стаціонарних лікарняних ліжок Оржицької центральної районної лікарні №87.

В ньому йшлося про те, що : «…набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров'я України № 51 від 01 лютого 2016 року, зареєстрований  у Міністерстві юстиції України 22 лютого 2016 за № 269/28399 „Про затвердження Методики щодо забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення”.

Згідно з наказом, протягом місяця структурні підрозділи охорони здоров’я мають затвердити детальні плани оптимізації ліжкового фонду закладів охорони здоров’я регіонів з відповідними фінансовими розрахунками.

Враховуючи, що Оржицький район є віддаленим районом області, має незадовільне транспортне сполучення, медична допомога населенню може бути надана лише за умови стаціонарного лікування у відділеннях Оржицької центральної районної лікарні ліжковий фонд якої становить 121 ліжко, а після скорочення залишиться понад 90. Разом з цим скоротися близько 20 штатних посад медпрацівників.

Слід зазначити, що середній норматив ліжкового фонду району не є найвищим в області.

Зазначаємо, що попередні етапи скорочення лікарняних ліжок не лише не зупинили кризових явищ у медицині, а суттєво їх поглибили. Це свідчить про те, що механістичні підходи до реформування галузі направлені на скорочення мережі закладів, кількості лікарняних ліжок є хибним шляхом реформування медицини.

Медичні заклади після такого реформування на сьогодні не можуть у повному обсязі виконувати покладені на них функції з цілком об'єктивних причин: дефіциту підготовлених кадрів та їх недостатнього досвіду роботи на засадах сімейної медицини, слабої матеріально - технічної оснащеності тощо.

Реалізація постанови Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 року № 1024 „Про затвердження нормативу забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення” призведе до зменшення ліжкового фонду районної лікарні, що суттєво обмежить якість надання медичної допомоги населенню району та призведе до масового скорочення посад медичних працівників.

Руйнація медичної галузі при зростанні захворюваності на соціально значущі хвороби та неможливості отримати стаціонарну допомогу призведе до остаточного вимирання людей у сільській місцевості.

Враховуючи викладене, просимо Вас дуже виважено підійти до подібних реформаторських кроків, не допустити бездумного скорочення стаціонарних лікарняних ліжок, подальшого руйнування галузі та ініціювати скасування вищезазначеної постанови Уряду".

Що відповіла обласна влада?

Оржиця, Црл, лікарняні ліжка, скороченн, депутати

 

Оржиця, ЦРЛ, ліжка, скорочення, депутати

Прес-служба районної ради

« повернутися до списку новин