Оржицька районна рада
Оржицький район, Полтавська область

Символіка Оржицького району

Район утворено 7 березня 1923 року 
(Постанова про адміністративно-територіальний устрій Полтавської губернії)

Герб і прапор затверджено рішенням третьої  сесії районної ради четвертого скликання 04 вересня 2002 року.

                                                

Герб зображено у вигляді щита французького типу із загостренням на нижній грані, у верхній частині рівнобедрений трикутник малинового кольору, решта – синього.

В синьому полі – зображення пшеничного колоса золотого кольору, який уособлює природне багатство, родючість землі, національну традицію району.

На малиновому полі трикутника – козацький хрест жовтого кольору із сяйвом, який використано із зображенням герба, який використано із зображенням герба Яблунівської сотні – символ вічності, мужності, героїзму, високої моралі, духовності, святості. Чотири зірки – козацький дороговказ на чотири сторони світу – символ злагоди, майбуття, безкінечності.

Щит спирається на кетяг калини на фоні жовто-блакитної стрічки, що підкреслює безпосередньо причетність до держави України і величаво обрамлений золотим колоссям. 

Вінчають герб стилізоване зображення корони у вигляді народної вишивки та напис на білій стрічці  «Оржиччини».  

Прапор району має відношення сторін 1:2. По горизонталі прапор розділено на три рівні частини синього і жовтого кольорів. В лівій частині – рівнобедрений трикутник малинового  кольору, в композицію якого внесено зображення козацького хреста – основного елемента герба Оржиччини.

Символіка кольорів: малиновий – найбільш поширений колір козацьких прапорів, символізує могутність, хоробрість, успіх і єдність; голубий – символ миру, чистого неба; синій – це боротьба за свободу, надія; жовтий – сонце, світло, добробут, доброта, робота, гідність.